Cisco Meeting Server

Cisco Meetings Server CMS (On Premise) 

Cisco Meetings Server müşterinin kendi datacenter ortamında ve kendi IP bulut ortamında kurabildiği ve kullanabildiği on premise Webex Konferans çözümüdür. Cisco Meetings Server çözümü hali hazırda internet üzerinden sunulan WebEx çözümünün kodlarını, araçlarını ve mobilite uygulamalarını (iPhone ve iPad üzerinden Webex aplikasyonunun çalıştırışması) kendi networkünüz üzerinde bulunan tüm personele audio, video ve web konferansı entegre edilmiş bir şekilde sunmakta ve tümleşik iletişim deneyimini LAN ve WAN ortamında daha verimli kullanmanızı sağlamaktadır. Cisco Meetings Server çözümü özellikle güvenlik konusunda sıkı politikaları olan firmalara firmalara tamamen firewall cihazlarının arkasında tamamen sizin kontrolünüz altında olan bir data ve sistem ortamında seli ve görüntülü konferanslar yapabilmenizi sağlamaktadır.

Cisco Meeting Server Çözümün Müşteriye Getirdiği Faydalar:
• WebEx Kullanıcı Deneyimi: Kullanıcılar internet üzerinden kullanmaya alışık oldukları pazar lideri Webex çözümünü yine web, video, ses ve mobilite entegrasyo içinde kullanabileceklerdir.

• Güvemlik (Security): Cisco Meetings Server çözümü müşterilerin yüksek güvenlik talebi doğrultusunda tasarlanmıştır. Örneğin Amerika Birleşik devletleri Savunma Departmanının talep ettiği audio encryption, FIPS 140-2 Level 1 uyumluğu ve sertifkası desteği ile toplantılara güvenli harici bağlantılar sağlamaktadır.
• Yatırımın Korunması: Müşteriler mevcut Cisco Unified Communications Manager, Jabber for Windows, ve Cisco Unified Presence çözümlerini Cisco Meeting Server çözümü ile birlikte kullanabileceklerdir.
• Performans ve Süreklilik: İnternete çıkışdaki limitlerden kurtulmanızı sağlar ve internet ortamında oluşabilecek kalite problemlerinden sizi arındırır. Çünkü tüm ses ve video işlemesi lokal olarak data center ınızda yapılmaktadır.

• Ses Konferansı: Entegre ve yüksek ses kalitesinde toplantılar, aktif konuşmacı, call-in, call-me, veya VoIP (web-bazlı ses); hibrit audio (VoIP ve PSTN aynı toplantıda); mute, unmute, eject, ve sınırlı erişim
• Video Konferans: 360p ekran çözünürlüğü ile yüksek kalitede video, full ekran video, 7 adete kadar eşzamanlı webcam desteği ve konuşan lokasyonun ekrana gelme desteği.
• Mobil İşbirliği(Mobile collaboration): Mobil cihazlar için toplantı programları (iPhone ve iPadler için , iki yönlü video ve voice over Wi-Fi desteği iPad üzerinde
• Outlook Rezervasyonu: WebEx Meetings Server çözümü çalışanların Microsoft Outlook 2007 veya 2010 takvimleri üzerinden direkt toplantı ayarlamlarını sağlamaktadır. Böylecek kullanıcılar alışkın oldukları takvim üzerinden çalışabilmektedirler.
• Cisco Jabber™ for Windows client programı desteği: Gelecekde çok kullanılacak olan Cisco Jabber for Windows (Cisco Unified Presence çözümü gerekir) programı üzerinden kullanıcılar chat ortamından direkt online web konferans ortamına geçiş yapabileceklerdir.

Cisco Meeting Server Çözümü Cisco UCS serverlar üzerinden vmware sanal ortamında çalışmaktadır.

Desteklenen Sunucularda Arama Kapasitesi

Çağrı Türü

Cisco Meeting Server 1000 M4

Cisco Meeting Server 1000 M5*

Cisco Meeting Server 2000**

Full HD calls (1080 p60)

24

24

175

Full HD calls (1080 p30)

48

48

350

HD calls (720 p30)

96

96

700

SD calls (448 p30)

192

192

1000

Audio calls

1700

2200

3000


Cisco.com da detaylı bilgi