Web Konferans

Cisco Webex Meeting ve Cisco Webex Teams

Cisco Webex Meetings ücretsiz olarak sunulan uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir bulut video konferans sistemidir. Kullanıcılar, standartlara dayalı SIP ve H.323 uç noktaları ve Webex istemcileri dahil birçok cihaz türünden katılabilir. “Tek toplantı” deneyimiyle güvenli işletmeden işletmeye (B2B) ve işletmeden müşteriye (B2C) iş birliği sağlar. “Tek toplantı” deneyimi, katılan tüm kullanıcılar için tutarlı bir ses, video ve içerik paylaşım deneyimi sağlar. Cisco Webex Video Platformu ile toplantıların “planlanan” veya “Toplantıyı Şimdi Yap” toplantıları olarak oluşturulmasını veya kişisel toplantı odalarında düzenlenmesi sağlanır.

Teknik Özellikleri

TSP Sesli müşterileri için görüntülü geri arama

Not: Görüntülü Geri Arama özelliği TSP siteleriyle desteklenir

VoIP artık TSP Ses yeterliliğine sahiptir

Görüntülü geri arama tarayıcısını ve video uç noktası kullanıcılarını liste görünümünde birleştirme

Cisco Webex Video Platformunu PSTN paketi gereksinimi *olmadan*, yani YALNIZCA VoIP olarak sipariş etme imkanı

Mobil iOS/Android Uygulamaları ile Yakınlık Katılımı  – Yakınlık entegrasyonu, Cisco Webex Video Platformu toplantısıyla iOS veya Android Webex Meetings uygulamasını kullanan toplantı sahibinin veya katılımcının, yakınlığın etkin olduğu bir uç noktasını kolayca toplantıya getirmesini sağlar. Uç noktası toplantıya katıldıktan sonra yakınlık uygulaması uç noktası için kontrol yüzeyi olarak kullanılabilir.

Masaüstü İstemcisinden Görüntülü Geri Arama – Bu özellik, bir toplantı sahibinin veya katılımcının toplantıya SIP uç noktası eklemesini sağlayan bir Hızlı Başlangıç Ses düğmesine bir ek seçenek ekler.

Not: Toplantı sahipleri şu konumdan ayrıca video cihazı adresleri ekleyebilir ve görüntülü geri arama özelliği ile kullanım için bir varsayılan uç noktası ayarlayabilir: My Webex > Tercihler > Video sistemleri.

Çoklu akış aşama 1 -Basamaklandırma bağlantısı artık kullanılabilir bant genişliğine bağlı olarak iki ayrı video çözünürlükleri aktarır (720 p + 180 p veya 360 p + 180 p). Bu çözüm, ağ durumundaki değişikliklere daha iyi uyum sağlayabilir ve düşük bant genişliği nedeniyle görülen dönen video tekerleğini önleyebilir.

Video Uç Noktaları için Sayısal Toplantı Parolası – Cisco Webex Video Platformunun etkin olduğu toplantı sahibi parola gerektiren bir toplantı planladığında uç noktaları aracılığıyla katılan kullanıcıların toplantıya katılmak için sayısal bir PIN girmesi gerekir. Bu sayısal parola rastgele oluşturulur ve toplantı davetine dahil edilir.

Kişisel toplantı odası katılımcılarının PR toplantıya katılmak için bir hesaba sahip olmasını gerekli kıl -Bu özellik site yönetimi içinde etkinleştirildiğinde sitedeki kişisel toplantı odası toplantısına katılan tüm katılımcıların toplantıya katılmak için bir toplantı sahibi hesabı veya katılımcı hesabı için oturum açmaları gerekecektir.

Not: Bu seçenek etkin olduğunda uç noktaları bu toplantılara katılamayacaktır. Uç noktalarının kimlik doğrulama gereksinimini atlamasını sağlayacak olan henüz tamamlanmamış bir alt seçenek mevcuttur.

Expressway Geçiş Oturumları – Uzun Vadeli Çözüm – Expressway 8.6 ile, Cisco Webex Video Platformu toplantılarına bağlanmak için artık geçiş lisansları gerekmeyecektir. Geçiş lisansları içeren önceki kısa vadeli çözümü kullanan müşteriler, sona erecekleri 31 Temmuz 2016’ya kadar bunları kullanmaya devam edebilir. Mevcut müşterilerin bu tarihten önce Expressway 8.6’ya yükseltmesi gerekir.

Özelleştirilebilir video adresi – Webex Kişisel Toplantı Odalarında yapılan geliştirmeler kapsamında, Cisco Webex Video Platformu kullanıcıları artık daha kişisel bir deneyim elde etmek için kişisel toplantı odası video adreslerini özelleştirebilir.

Video köprüsü kullanıcı deneyimini yerelleştirme – Artık video cihazlarından katılan katılımcılara gösterilen görsel ve sesli komutların toplantı sahibinin tercih ettiği dile yerelleştirilmesi mümkündür. Geçmişte, bu seçenek yalnızca İngilizce olarak sunulmaktaydı.

Cisco Webex Video Platformu Toplantılarının Diğer Özellikleri ve Avantajları

 • Bir toplantı -tüm Webex Bulut’tan birinci sınıf deneyim sunan birleştirilmiş video ve web konferansı
 • Her Yerden Katılım – SIP ve H.323 dahil gerçek platform bağımsızlığıyla cepten toplantı odasına
 • Üstün Ölçeklendirme – Webex Teams/Jabber’dan katılımı içerebilen ve özel hesabınız/aboneliğiniz için katılımcı üst limitine göre sınırlanabilen bir tek toplantıda 200’e varan video uç noktası ve 500’e varan video özelliği etkin Webex kullanıcısı.
 • Sektöründe Öncü Başarısı Kanıtlanmış Teknoloji – Webex Meetings ve Cisco TelePresence Video Konferansı
 • Planlanmış ve her zaman açık kişisel Cisco Webex Meetings video konferansı seçenekleri
 • 720p’ye varan ekran çözünürlüğünü ile Webex uygulaması ve Telepresence cihazları arasında çift yönlü video paylaşımı
 • Entegre ses ve sunum paylaşımı – bir toplantıdaki tüm kullanıcılar için uygulama ve masaüstü içeriği paylaşma olanağı dahil
 • Telepresence cihazı görünen adlar dahil Webex katılımcılar için entegre liste
 • İçerik paylaşımı, sohbet anket uygulama içeren toplantıların ağ tabanlı kaydı (NBR)
 • Cisco Webex ve TelePresence Outlook veya Webex web sitesi entegrasyonu ile entegre toplantı planlama
 • Cisco Expressway-E veya Cisco Expressway tarafından sağlanan ortam şifreleme sayesinde güvenli çağrı kontrolü ve bağlantı
 • Unified CM odaklı ve Cisco Expressway odaklı çağrı kontrolü dağıtım seçenekleri
 • Üçüncü taraf Telepresence cihazlarıyla birlikte çalışabilirlik

Cisco Webex Teams

Cisco Webex Teams uygulama merkezli bulut bazlı, takımların birbirleriyle toplantı yapmasını, mesajlaşmasını, sesli ve görüntülü arama yapmasına olanak sağlayan bir video konferans aracıdır. Bir görev takımı veya sınıf içinde fikir oluşturma, beyaz tahtada tasarlama ve tasarlanan fikrileri paylaşmak için ister bir arada ister ayrı olsun tek bir sürekli iş akışı içinde takım iletişimini sağlar. Cisco Webex Teams, toplantı öncesi, toplantı sırasında ve toplantı sonrasında kullanılabilen bir platformdur. Cisco Webex Teams basit, güvenli ve projenin başından sonuna kadar bütünlüğü sağlayan, insanların bir arada çalışmasına imkan veren, başka sistemlerle entegrasyon için (API) açık servislere sahiptir.

Mesajlaşma ve İçerik Paylaşımı ile takım üzerinden iletişim kurun ve dosyaları paylaşın. E-posta ve anlık mesajlaşma trafiğinde daha az zaman tüketerek işlerin yapılmasına daha fazla zaman ayırma imkanı sunar.

Sanal toplantılara herhangi bir masaüstü bilgisayar, mobil cihaz veya videokonferans sistemi üzerinden katılabilir, gelen aramaları tercihinize bağlı olarak ister uygulama üzerinden, IP telefondan veya oda tipi videokonferans sisteminden karşılayabilirsiniz.

İnteraktif Beyaz Tahta özelliği ile Webex Teams uygulaması içindeki beyaz tahta ile çizerek anlatım yapabilirsiniz.

CISCO Webex 90 gün ücretsiz.

COVID-19’un (Coronavirus) patlak vermesiyle uzaktan çalışmada, Cisco bir fark yaratmaya devam ediyor. Hemen geçerli olmak üzere, ücretsiz 3 ay Webex kullanımı sunuyor. Görüntü, ses ve sunum kalitesi, gelişmiş yetenekleri ile çalışanlarınız nerede olursa olsun hemen bağlı ve üretken kalmalarına yardımcı olur. Genişletilmiş özellikleri şunları içerir:

– Toplantılar için sınırsız kullanım (zaman kısıtlaması yok),

– Toplantılar, Etkinlikler ve Eğitim (200 katılımcı),

– Panelist (5 katılımcı),

– 90 günlük lisans,

– Webex Audio TNU +

Cisco, eğitim kurumlarına 25 eğitici için yıllık Webex Collaboration Flex Plan for Education lisansına çok özel kampanya fiyatı belirledi.

Cisco Webex Education ile


Sanal Sınıfta Ortak Çalışma:
Öğretmenler, öğrencileri saniyeler içinde proje grupları halinde düzenleyebilir.
Öğrenciler, kampüste veya kampüs dışında gittikleri her yerde , herhangi bir cihazda birlikte çalışabilir.
Herkes güvenli bir şekilde sohbet edebilir, buluşabilir, beyaz tahta yapabilir ve dosya paylaşabilir.
Uzaktan Eğitim;
Öğrenciler sanal bir sınıfta derslere uzaktan katılabilir veya uygun olduğunda ders kayıtlarını izleyebilir.
Öğretmenler, rehberlik etmek ve kaynakları paylaşmak için her yerden dışarıdan uzmanlar getirebilir.
Öğretmenler, programınıza uygun her yerde ve her zaman sanal ofis saatleri düzenleyebilir. her zaman sanal ofis saatleri düzenleyebilir.
Basitleştirilmiş Yönetim:
Yöneticiler, tüm akademik ve idari işlevlerle aynı platformda ses, video, sohbet ve dosya paylaşımı yoluyla işbirliğini merkezileştirebilir.
Öğretmenler ve yöneticiler tek bir tıklamayla oturum açabilir, dersleri veya çalışma saatlerini planlayabilir ve takvimleri senkronize edebilir.

Bizi arayın; hemen adınıza, firmanıza Cisco Webex Contol Hub üzerinde admin.webex.com admin paneli yönetici mail adresiniz ile kullanıma başlatalım.

Toplantı Odalarında kullanım isterseniz; Cisco Webex Room, USB, SX20N, SX10N firmamızdan yıllık olarak kiralayabilirsiniz.

Video konferans ihtiyacınız için yıllık kiralama seçeneklerimiz bilginize sunulur.

CISCO SX20N 1080p SIP/H323 12x + (1+3 lokasyon 1080p30 HD) + table mic, trc8, 10″ TouchPanel, 55” Ekran + Tekerlekli Stand => 3 adet stok

1. yıl => (yıl/ 2.500,00 $ + KDV)
2. yıl => (yıl/ 2.000,00 $ + KDV)
3. yıl => (yıl/ 1.500,00 $ + KDV)

CISCO MX300 1080p SIP/H323 8x camera + (1+3 lokasyon 1080p30 HD) + 2 adet table mic, 10″ TouchPanel, 55” Ekran + Tekerlekli Stand => 1 adet stok

1. yıl => (yıl/ 2.800,00 $ + KDV)
2. yıl => (yıl/ 2.400,00 $ + KDV)
3. yıl => (yıl/ 2.000,00 $ + KDV)

CISCO SX10N 1080p SIP/H323 5x + table mic, trc8, TouchPanel => 2 adet stok

1. yıl => (yıl/ 1.500,00 $ +KDV)
2. yıl => (yıl/ 1.200,00 $ +KDV)
3. yıl => (yıl/ 1.000,00 $ +KDV)

***

CISCO Room Kit Plus 4K SIP/H323 QuadCam 5x + table mic, TouchPanel =>

1. yıl => (yıl/ 3.500,00 $ +KDV)
2. yıl => (yıl/ 3.000,00 $ +KDV)
3. yıl => (yıl/ 2.500,00 $ +KDV)

CISCO Room 55 4K SIP/H323 5K UltraHD camera 3x + table mic, TouchPanel =>

1. yıl => (yıl/ 4.500,00 $ +KDV)
2. yıl => (yıl/ 3.500,00 $ +KDV)
3. yıl => (yıl/ 2.500,00 $ +KDV)

***

+ İlk Kurulum Ücreti => 250,00 $ + KDV

Webex kullanımında software güncelleme ihtiyaç olacak yıllık SMARTNET ücreti (software güncelleme) =>(yıl/ 1.000,00 $ + KDV)

90 gün sonra Webex kullanımına devam etmek isterseniz:

WebEx Servis Üyelik 1 Telepresence Device => yıl / 735,00 $ + KDV

 

Proje ve ihtiyaçlarınızı ilk önce bize bildirin, regester indirimlerini olduğu gibi firmanıza yansıtalım. Bu sayede çok daha uygun fiyatlar ile ürün satın almış olacaksınız.

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı değişim, işlerimizi daha hızlı ve verimli kılan yeni yöntemler sunuyor. İş yapma şekillerimizi kalıcı şekilde değiştiren bu teknolojilerin başında video konferans geliyor. Uzak mekânlar arasındaki zaman engelini ortadan kaldıran video konferans teknolojisi sayesinde, şirketler organizasyon ve süreçlerini daha verimli olacak şekilde baştan tasarlaya biliyorlar. Üstelik seyahat giderlerinden elde edilen tasarruf ile yapılan yatırım bir yıldan kısa sürede kendisini amorti edebiliyor.

Arayın görüşelim veya geri aranma talebinizi iletin, sizi arayalım.

Mesajlaşma ve içerik paylaşımı ile takım üzerinden iletişim kurun ve dosyaları paylaşın. E-posta ve anlık mesajlaşma trafiğinde daha az zaman tüketerek işlerin yapılmasına daha fazla zaman ayırma imkanı sunar.
Sanal toplantılara herhangi bir masaüstü bilgisayar, mobil cihaz veya video konferans sistemi üzerinden katılabilir, gelen aramaları tercihinize bağlı olarak ister uygulama üzerinden, IP telefondan veya oda tipi video konferans sisteminden karşılayabilirsiniz.
İnteraktif beyaz tahta özelliği ile Webex Teams uygulaması içindeki beyaz tahta ile çizerek anlatım yapabilirsiniz.