Avaya IP Office 500 V2 İletişim Platformu

IP Office küçük ve orta boy işletmelerin, network bağlantılı çoklu ofis uygulamalarının, tek ofisli işletmelerin ve hatta ev ofisi ihtiyaçlarının hepsine cevap verebilecek şekilde ve son derece modüler olarak geliştirilmiş olan bir telefon sistemidir. Bir çok ödül kazanmış olan IP Office, büyümekte olan firmalara telefon, mesajlaşma, networking, çoklu konferans, müşteri yönetimi ve tümleşik iletişim uygulamalarının hepsini içeren tam bir çözüm sunar.

IP Office, geleneksel telefon sistemlerinin kolaylığı ve güvenilirliğini sunarken aynı zamanda IP telefon teknolojisinin uygulamalarını ve avantajlarını da bünyesinde barındırır. Bu birleşik haberleşme çözümü, işletmelerin maliyetlerini düşüre bilmelerini, üretkenliklerini arttırmalarını ve müşteri hizmetlerini geliştirebilmelerini sağlar.

IP Office tüm temel telefon sistemi ihtiyaçlarınızı karşılar, kendi bünyesinde bulunan birleşik haberleşme teknolojilerinden ivme kazanır ve sağlam tümleşik uygulamaları sayesinde size ve müşterilerinize akıllı haberleşme çözümleri sunar.

Avaya IP Office IP Telefon Sistemi yüksek modüler dizaynı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin (merkez ofis, birden çok şubesi ve bayi ağına sahip, ev-ofis ve mobil çalışanları olan işletmeler) birçok ihtiyacına çözüm sağlar. Birçok ödülünde sahibi IP Office büyümekte olan şirketlerin komple telefon, mesajlaşma, bayi ağı (networking), konferans (sesli, WEB üzerinden konferans olanakları), müşteri yönetimi (CRM entegrasyonu) ve birleşik mesajlaşma (Unified Communication) ihtiyaçlarına komple bir çözümdür.

5 kullanıcıdan 3000 kullanıcıya ve 150 lokasyona kadar genişleyebilme

Küçük Ölçekli İşletmeler
İster beş ister 250 çalışan olsun, IP Office geniş kapsamlı iletişimi en kolay haliyle sunar. İletişime önem veren küçük işletmeler, bütçelerine ve kaynaklarına uygun olan IP Office’in verimliliklerini artırmasından memnuniyet duymaktadırlar.

Orta Ölçekli İşletmeler
Tek bir lokasyonda (ya da en fazla 32 lokasyonda) 1000 kullanıcıya kadar kadar büyüyebilme kabiliyeti ile IP Office güçlü, işi destekleyen iletişim isteyen orta ölçekli işletmeler için en uygun çözümdür. Düşük toplam sahip olma maliyetinde
endüstri lideri olan IP Office, hem ölçeklendirilme yeteneği hem de kapsamının genişlemesi bakımından tektir.

IP Office; IP Telefon çözümlerinin sağladığı avantajları ve geleneksel telefon sistemi uygulamalarının güvenilirliği ile birleştiren çok yönlü bir iletişim çözümdür. IP Office sağladığı avantajlarla; iletişim maliyetlerinizi düşürür, verimliliğinizi arttırır ve müşteri servislerinizin kalitesini arttırır (yardım masası, teknik destek, çağrı merkezi uygulamaları…).

Avaya’nın ve AYYILDIZBT’nin çözüm prensibi; müşterilerine tek tip ürün çözümü değil, ihtiyaçları doğrultusunda çözüm çeşitliliği sunmaktır. Müşterinin IP telefon yapısına geçişte, kendi yapısına ve yoluna göre hareket etmesini desteklemektir. IP Office ile santral sisteminizde; Sayısal (Digital), Analog ve IP teknolojilerinin sunduğu tüm uygulama avantajlarını bir arada kullanabilirsiniz. Kullanıcılara ses in dışında video, mesajlaşma ve durum bilgisi paylaşımını da sunar. IP Office; temel telefon ihtiyaçlarını, online uygulamalarla entegre edilmiş hibrit (TDM, Sayısal, H323 ve SIP) çözümlerle harmanlayarak, müşterilerine ve kullanıcılarına akıllı iletişim sistemleri sunar.

IP Office, kapsamlı özellikleri ile tüm ses fonksiyonlarını da destekler. Herhangi bir cihaza ihtiyaç olmaksızın SIP hizmeti de alabilirsiniz.

IP Office Santral Sistemi; basitten profesyonele doğru, farklı zevklere ve ihtiyaçlara göre çok çeşitli telefon seti seçenekleri sunar.

Çok Daha Esnek Bir İş Gücü.

Avaya işbirliği çözümleri, işbirliği içinde daha hızlı çalışmak, daha akıllıca kararlar vermek ve daha iyi sonuçlar elde etmek için yetenekli bireyleri bir araya getirerek olağanüstü takımlar oluşturmaktadır. Günümüzde herhangi bir cihaz üzerinden istediğiniz zaman iletişim kurabilmek çok önemlidir ve IP Office işbirliğini tamamen yeni bir seviyeye taşıyarak
en çok ihtiyaç duyulanı sunar: kısa sürede cevap vermek, erişilebilirlik, verimlilik. Bu tamamen ortak güçlerinizi birleştirmek ve işbirliği içerisinde yapabileceğinizin en iyisini sunmakla ilgilidir

İşte bu ”The Power of We”.

Kendi Cihazını Getir (Bring your Own Device- ByOD) Akımına Uyum Sağlamak.

IP Office en çok tercih edilen akıllı cihazlara kolayca ve güvenli şekilde entegre olarak tüm masaüstü iletişim yeteneklerini çalışanların gittikleri her yere ulaştırır. Çalışanlar çok daha verimli hale gelebilir. İşletmeler sahip oldukları mobil cihaz sayısını azaltarak tasarruf edebilir.

Esnek mobilite.
tüm masaüstü iletişim yeteneklerini iPhone ya da Android akıllı telefon cihazlarınıza taşıyın.

Tabletiniz, iş telefonunuz.
Artık doğrudan Apple iPad cihazınızdan iş için aramalar yapabilir ve gelen çağrıları yanıtlayabilirsiniz. Kesintisiz iletişim için iş arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını ve anlık mesajları (Im) kontrol edin.

Video İşbirliği.
Dahili HD video softphone’dan mobil video uygulamaları ve tam oda tipi video konferansa, Avaya verimliliği artırdığı kanıtlanmış güçlü video seçenekleri sunar.

Gelişmiş masaüstü iletişim araçları.
Ofiste veya evde iletişimi kolaylaştırın. Arama yapmak için tıklayın, Varlık (Presence) özelliği ile kimlerin çevrimiçi olduğunu görün, takviminizi senkronize edin ve çok daha fazlasını yapın. İletişim araçları – microsoft Outlook ya da Salesforce.com gibi masaüstü uygulamalarını etkinleştirin.

Her Yerde Başarmanız İçin Tasarlandı.

Kurumsal rehberiniz elinizde. Tüm kontaklarınıza hızlı erişim için kurumsal rehberiniz elinizin altında olsun. Daha verimli işbirliği için arama yapın, e-posta, anında mesaj (IM) gönderin ve kişilerin çevrim içi olup olmadığını kontrol edin.

Akıllı telefonunuzdan konferans çağrıları düzenleyin ve yönetin. Konferans çağrılarının tüm kontrolü sizde olsun. Masa başınday mışsınız gibi konferansları kolayca yönetmek için kişi ekleme, sesini kısma ya da bağlantıyı kesme için tıklayın.

Dahili numaranızı taşıyın. Masaüstünüze gelen çağrıyı tanımlanan cihaza yönlendirerek çağrı kaçırmanızı engelleyin. Ağınızdaki her hangi bir IP masaüstü telefonunda oturum açın, böylece telefon size ait olsun; çağrılara, mesajlara, hızlı aramalara ve daha fazlasına ulaşın.

Mesajları önceliklendirin. İş ile ilgili tüm sesli ve e-posta mesajlarınıza akıllı telefonunuzdan
ulaşın. IP Office görsel sesli mesaj ile mesajlarınızı öncelik sırasına koyabilir ve önce en önemli olanlara yanıt verebilirsiniz.

Mobil çalışanların yerini bulun ve izini sürün. Bir müşteri için acilen bir servis teknisyenine mi ihtiyaç var? Geo-presence ile doğrudan akıllı telefonunuzdan satış ya da servis personelinin yerini belirleyebilirsiniz.

Ofis dışındayken video görüşmesi yapın. İş arkadaşlarınız, ortaklarınız ve müşterilerinizle, dilediğiniz yerde, akıllı telefonlar ve tabletler dahil herhangi bir mobil cihazı kullanarak HD kalitesinde videoyla “yüz yüze” toplantılar düzenleyin.

Doğru insanları bulmak ve onlara ulaşmak için Varlık (Presence) özelliğini kullanın. Akıllı telefonunuza tıklayarak telefonda veya toplantıda veya uygun olduğunuz bilgisini herkesle
paylaşabilirsiniz. Daha hızlı işbirliği için iş arkadaşlarınızın varlık (Presence) durumu değiştiğinde otomatik olarak size iletilsin.

Video İşbirliği ile Verimliliğin ile Artmasına Şahit olun.

Gerçek zamanlı işbirliğini zenginleştirin ve güçlendirin. IP Office ile video uygun maliyetli, uygulaması ve kullanımı kolay, güvenli ve konferans odasındaki, masaüstündeki ve elinizdeki cihazlar aracılığıyla erişebileceğiniz bir teknolojidir. etkileşimi kişiselleştirerek
verimliliğinizi artırın. her türlü işbirliği deneyimini
derinleştiren araçlarla bilgi paylaşın.

İşletmeniz için Gerçek Zamanlı Video İşbirliği

IP Office’in dahili çözümlerini kullanmaya başlayarak videonun işletmenizi nasıl dönüştürebileceğini görün. Avaya Flare® Experience ile mobilite ekleyin ve mümkün olan en
güçlü video işbirliği için Radvision Scopia® çözümüne geçin.

Ofis dışında, Avaya Flare® Experience ile

IP Office, Avaya Flare Experience aracılığıyla sunulan güçlü ses ve video işbirliği özelliklerini bir araya getirir. Kullanıcılar, IP Office Yoğun Kullanıcı ve Tele Çalışan uygulamalarına dahil olan ücretsiz Avaya Flare uygulamasını cihazlarına indirebilir ve ofis dışında video işbirliğini gerçeğe dönüştürebilir.

Dahili Video, IPO SIP Video Softphone ile

IP Office ilk andan itibaren kullanımı kolay, ancak güçlü video çözümleri sunar. HD kalitesinde video softphone ile birlikte gelen IP Office Yoğun Kullanıcı ve Tele Çalışan çözümleri, altı kişiye kadar uçtan uca zengin video işbirliği sağlar.

Sınıfın da En İyi Video İşbirliği Scopia

Scopia® ürünleri video işbirliği seçenekleri eşi benzeri görülmemiş seviyelere çıkarır. Scopia
çözümleri hemen hemen her ihtiyaca uygun zengin donanım ve yazılım seçenekleri sunar.
Masaüstü ve mobil cihazlara kolayca indirilebilecek yazılım istemcilerden oda tipi video sistemleri ve Multipoint Control Unit’lerine (MCU), Scopia her ölçekten kuruluş için gelişmiş ve esnek video çözümleri sunar.

IP Office sistemi geniş bir telefon seti yelpazesini destekler. 1400 ve 9500 serisi sayısal telefonlar özellikle IP Office için tasarlanmıştır ve küçük ila orta boy işletmelere iş verimliliği ve müşteri servis ihtiyaçları konusunda çözüm sunmak için üretilmişlerdir. 1600 Serisi ve 9600 Serisi IP Telefonları ile geniş ürün seçeneklerine sahiptir.

IP Office sofistike, ekran yönlendirmeli ve geniş ekranlı IP ve Sayısal telefon setleri; karmaşık özellikleri, set üzerinde tanımlamanızı sağlar. Tek tuşla bir çok özelliği açma / kapama, menü seçenekleri üzerinde değişiklikler yapabilme, kullanıcıya özel tanımlamalar oluşturma… gibi çok geniş özellikler sunar.

Yatırımınızın korunması için Avaya telefon makinaları bir çok Avaya platformunda çalışacak şekilde üretilmiştir ve ileri sistem ve versiyonlara veya geriye doğru uyumludur.

Avaya IP Dect Baz İstasyonu Sistemi ile geniş alanlarda kablosuz iletişim özgürlüğü sunar. 3700 Serisi Dect Telefonları ve 3740 Atex Serisi IP65 Dect telefon seçenekleri ile kullanıcılara hareketlilik kazandırır.

Aynı şekilde farklı bir çözüm olarak WiFi teknolojisi ile Wiresess Network ağları üzerinde ayrıca altyapı yatırımı yapmadan kullanıcılara kablosuz bağlantı sunabilmek için 3640 Serisi  Wireless Telefon seçenekleri sunulur.

Yazılım destekli telefon uygulamaları (Soft Phone ve Video Soft Phone, One-X, Mobile, Flare)

Gelişmiş mobil çözümleri IP Office 500; mobil çalışanlarınızın şirket kaynaklarına erişimini, ulaşılabilirliğini ve üretkenliğini arttırır.

Toplantı Odaları için B100 Serisi Ses Konferans Telefonları modelleri ile toplantıların verimliliklerini artırır.

Ne tür kullanıcılarınız var?

Farklı çalışanlar farklı iletişim ihtiyaçlarına sahiptir ve işbirliğini her zaman, her yerde, doğru kişiye doğru iletişim yetenekleriyle sağlayacak bir IP Office kullanıcı çözümü vardır.

Yoğun Kullanıcı (Power User)
Yöneticiler için iletişim yeteneklerine erişilebilirlikte son nokta.
Ofis Çalışanı (Office Worker)
Masaüstü entegrasyonu önemli bilgilerin şirketin içinde hızlı bir şekilde paylaşılmasına yardımcı olur.
Mobil Çalışan (Mobile Worker)
Dizüstü bilgisayar olmadan ofis dışında çalışan personel için.
Tele Çalışan (Tele Worker)
Evden ve uzaktan çalışanların ofis çalışanları kadar erişilebilir olmasını sağlayın.
Resepsiyonist
Kullanımı kolay bilgisayar arayüzü yoluyla çağrıları yönetin. Bir resepsiyonist birden çok ofisi idare edebilir.
Müşteri Hizmetleri Temsilcisi
Akıllı çağrı yönlendirme, temsilcilerin kişiselleştirilmiş hizmet sunmalarına yardımcı olur.
Müşteri Hizmetleri Yöneticisi
Gerçek zamanlı çağrı durumu ile uyarlanabilir raporlar etkin ve verimli çağrı merkezleri kurmanıza yardımcı olur.

Yeni Birleşik Mesajlaşma Servisi (Unified Messaging) One-X Portal üzerinden sesli postalarınızı (Voice Mail) yönetebilir ve dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu sesli postalarınıza posta kutunuzdan (Email Inbox) da erişebilirsiniz.

Belirli bir zamana göre WEB tabanlı sesli konferans düzenleyebilirsiniz. Bu konferans sırasında katılımcılarla dosya (.DOC, XLS, .PPT, .JPG,…) paylaşabilir, katılımcılar da aynı anda bu dosyaları inceleyebilir. Yönetici katılımcılara konferansta konuşma ayrıcalıkları tanıyabilir.

Voicemail in a Small Community Network (SCN)
A single PC based VoiceMail Pro server can provide voicemail services to multiple IP Office systems in a Small Community Network over the LAN, WAN or a Frame Relay network. This is referred to as ‘Centralized Voicemail’ and can reduce costs, while facilitating communication between IP Office sites. For resilience, should the main site fail, the Centralized Voicemail will automatically reconnect to an alternative IP Office site.

Mobile Call Control & Avaya one-X™ Mobile Client for Small Business :
“Mobile Call Control” kullanıcılara mobil telefonlarını kullanarak; çağrı bekletme, çağrı aktarma, çağrılar arasında geçişler yapma ve konferans çağrıları başlatma özelliklerini kazandırır. “Avaya one-X™ Mobile Client for Small Business” yazılımı grafiksel kullanıcı ara yüzü ile kullanıcılara IP Office üzerinden çağrılarını yönetme olanağı ve tek numara üzerinden erişilebilirlik sağlar.

VoiceMail Pro :
Güçlü ses işleme yapısı ve kolay kullanılabilen arayüzü ile gruplara veya kişilere gelen sesli mesajları istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.
Yazıyı Sese Dönüştürme (Text to Speech – TTS) özelliği ile gelen e postalarınızı telefonunuzdan dinleyebilirsiniz.

Otomatik Karşılama (Auto Attendant) uygulaması ile gelen çağrılarınızı herhangi bir operatöre gerek duymadan, istediğiniz departman ve kişilere yönlendirebilirsiniz.

Compact Contact Report (CCR) – Çağrı Merkezi Raporlama Uygulaması
Müşteri yönetim araçlarının tamamını içeren; gerçek zamanlı operatör (Agent), sistem bilgisi, grup yönetimi, standart ya da yeniden tasarlanabilir raporlar, gerçek zamanlı izleme ve analiz, opsiyonel operatör (Agent) bağlantıları ve uzaktan sisteme bağlanan operatör desteği ve duvar panoları desteği Çağrı merkezinizin online durum bilgilerini anlık olarak duvar panolarında izleyebilirsiniz (Wallboard). CCR, komple bir çağrı merkezi paketidir. Sistem 40 operatöre kadar genişletilebilir.

Contact Store :
Contact Store klasik ses kayıt özelliğine oldukça detaylı işlevler getirir. Tüm ses kayıtlarınızı güvenli bir şekilde saklar, istenildiği zaman da kolaylıkla arama yapılıp kayıtlara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Interaktif Ses Cevaplama (Interactive Voice Response – IVR) ve Yazıyı Sese Dönüştürme (Text to Speech – TTS) :
Otomatik çağrı düzenleme, bilgi toplama, hesap sorgulama, otomatik sipariş verme, bilet sorgulama veya onaylama sistemleri gibi oldukça karmaşıklaşabilen otomatik cevaplama sistemleri oluşturabilirsiniz.
Yazıyı Sese Dönüştürme (Text to Speech – TTS) modülü ilavesi ile arayanlara kendi sisteminizden çeşitli bilgileri okutarak dinletebilirsiniz. Aynı modülü kullanarak çalışanlarınıza e-postalarını sesli bir şekilde okutup dinletebilirsiniz.

VoiceMail Pro Networked Messaging :
Ağ Mesajlama (Networked Messaging) lisans ilavesi ile farklı noktalardaki sesli posta hesaplarınızı tek bir noktadan yöneterek tüm kullanıcılarınıza aynı lokasyonda çalışıyormuş gibi mesajlaşma imkanı sunabilirsiniz.

Birleşik Mesaşlaşma Servisi (Unified Messaging Service – UMS) :
Birleşik Mesajlama Servisi (UMS) lisansı ile standart sesli mesaj özelliğini WEB ortamına taşıyabilir ve kullanıcılarınızın sesli mesajlarına herhangi bir yazılım ihtiyacı olmadan internet üzerinden erişmelerini sağlayabilirsiniz.

Açık CTI Arabirimi :
IP Office TAPI özelliklerini de destekler. Kolaylıkla Microsoft Outlook, GoldMine, Maximizer gibi popüler randevu ve adres bilgilerini düzenlemede kullanılan programlar ile IP Office entegrasyonu sağlayarak, uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca yazılım geliştirme kiti sayesinde gelişmiş ve karmaşık uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Telefon Operatörleri, Sekreterler İçin Konsol Yazılımı (SoftConsole) :
SoftConsole; görsel arayüzü ile bir sekreter yada operatörün, tüm arama durumlarını gözlemleyip, detaylı özellikleri ile tüm işlemlerini, bir telefonda yapabileceğinden çok daha fazlasını gerçekleştirebileceği bilgisayar üzerinde çalışan bir yazılımdır. Operatörler konsol yazılımının (SoftConsole) avantajlarını kullanarak profesyonel bir şekilde tüm çağrıları yönlendirebilirler.

Sistemle Lisanssız Gelen Yazılım Bileşenleri:

IP Office çok çeşitli yönetim araçları ile birlikte gelir: Yönetim konsolu (MANAGER), çağrı takibi (SMDR), sistem izleme ve hata tespiti (SYSTEM STATUS).

IP Office Yönetim Aracı (Manager) :
IP Office Manager Windows Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (GUI) ile kurulum ve konfigürasyonlarınızdaki değişiklikleri kolaylıkla yapmanızı sağlar. Manager çoklu dil desteği de sağlar. Aynı zamanda lokal ve uzak noktalardan da sistemi yönetme imkânı tanır.

IP Office’e erişim; şifre ve tanımlanmış kullanıcı hakları ile sınırlandırılarak, yöneticilerin sistem yönetimi çeşitli düzeylerde seviyelendirilerek korunabilir.

IP Office Manager konfigürasyon dosyalarının kopyasını tutarak sistemi korur. Yapılan konfigürasyon değişiklikleri, sisteme gönderilmeden gerekli hata denetimleri yapılarak, konfigürasyon hatalarına karşı da korunur. Herhangi bir beklenmeyen durum oluştuğunda bu yedek konfigürasyon dosyalarından sistem geriye dönüştürülebilir. Kullanıcılar tarafından yapılan son 15 değişiklik, tarih ve kişi bilgileri ile kaydedilerek olası bir problemde istenilen adıma geri dönmek için kullanılabilir.

IP Office Detaylı Rapor Aracı (SMDR) :
IP Office SMDR (Station Message Detail Reporting) tüm çağrı kayıtlarını kaydedip raporlayabilir. Bu kayıtlara üçüncü parti yazılımlar üzerinden erişilip düzenlenebilir. SMDR; çağrı ayrıntıları, süre bilgisi, bekleme ve çalma zamanları, aktarma bilgileri…gibi birçok detayı sunar. Üçüncü parti yazılımlar bu bilgileri kullanarak, departmanların maliyet analizi, hat analizi… gibi raporları ve kullanıcıların istediği birçok raporlamayı sunabilir.

IP Office Sistem Durum Uygulaması (SSA) :
IP Office SSA (System Status Application); sistemdeki tüm hareketleri online olarak yönetici ve kullanıcıların, uzak ve lokal noktalardan izlemesini ve gerektiğinde müdahale etmesini sağlayan yazılımdır. SSA online olarak sistemin mevcut durumunu ve herhangi bir hata oluşmuşsa bu hataları gözlemlemenizi sağlar.

Online olayları, geçmişteki olayları, sistem durumunu ve konfigürasyon bilgilerini sunarak hataları bulmanızı ve incelemenizi sağlar. SSA; portların, sistem genişleme modüllerinin, sisteme takılan kartların; online durumlarını, geçmişteki verimliliklerini ve oluşan alarmlarını sunar.

SSA’in geçmişteki sistem kayıtlarını tutması, yöneticilerin son sistem dosyaları ile karşılaştırma yaparak olaylara müdahale etmesini de kolaylaştırır.

IP Office Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP) :
IP Office SNMP (Simple Network Management Protocol) endüstriyel standardını kullanır. Bu şekilde diğer üreticilerin sistemleri ile IP Office tektip bir bağlantı yöntemi kullanarak iletişim sağlar.

IP Office; kullanılan herhangi bir Network Manager’a peryodik olarak iletişim sinyali gönderir. Herhangi bir bağlantı probleminde de alarm oluşturur.
IP Office iç hat ve dış hat bağlantılarının, genişleme modüllerinin, hafıza kartlarının durumlarını izleyerek herhangi bir bağlantı probleminde Network Manager’a bildirir. Aynı zamanda, aynı anda iki farklı Network Manager’a da aynı alarm koşullarını raporlayabilir.
IP Office; CastleRock’ın SNMPc-EE, HP’nin Network Node Manager (OpenView modülüdür) ile başarılı bir şekilde test edilmiştir. Yine Avaya Integrated Management Suite’de HP’nin Network Node Manager’ı ile uyumludur.

SIP (Session Initiation Protocol) Trunks

SIP allows IP Office users to take advantage of new telephony services being offered by Internet Telephony Service Providers. These telephony services can offer substantial savings in comparison to traditional trunks (analog and digital). With IP Office, users, regardless of their phone type, can make and receive calls on SIP trunks. SIP trunks are handled like any other trunk on the IP Office affording the call routing and control needed to manage inbound and outbound calls.

IP Office 500 sistemi genişleme modülleri kullanımı ile genişletilebilmektedir.

AVAYA IP Office çok miktardaki fonksiyonları ile bir telefon santralından beklenebilecek tüm ses özelliklerini sunar. IP Office, geleneksel telefon hatları kullanılarak sadece ses iletişimi amaçlı bir telefon santralı olarak veya yüksek hızlardaki ISDN/PRI ve/veya kiralık hatlar ve/veya IP/SIP tipi hatlar kullanılarak konfigüre edilebilir.
IP Office 500 Haberleşme çözümü 384 dahili telefon ve 8 adet E1/T1 dış hat bağlantısına kadar büyütülebilir.
IP Office 500 Server 12 adete kadar genişleme modülü destekler ve istenildiği sayılarda karışık şekilde 384 analog, digital, IP, SIP telefon ile 16’lı analog dış hat modülleri ve toplamda 8 sayısal dış hat (240 E1 kanalı) kapasitesine kadar genişletilebilir. Opsiyonel olarak SIP tipi dış hatlarda bağlanabilir.