Cisco Room Kit

Cisco Webex Room Kit

Cisco Webex Room Kit 2-8 kişilik toplantı odaları için ideal, kamera, mikrofon ve hoparlör hepsi bir arada bir video konferans setidir. Miniden farklı olarak çift ( dual) ekran çıkışı bulunur ve mikrofon ilavesi yapılabilir. Katılımcıları algılayarak görüş açısını düzenler ( autoframing) , konuşana yönelir. Touch 10 dokunmatik panel ile beraber gelir. 70cm genişliğindedir.

Cisco kamerası auto framing - otomatik kadraj özelliği nedir?

Cisco Webex Room Kit 5K kamerası ile katılımcıların konumlarını otomatik olarak algılar, zoom ve pan yaparak kamerayı sağda solda boş alanları değil, salonda herkesi rahatlıkla gösterebileceği bir pozisyona getirir. Bu özelliğe auto framing denmektedir. Biz oto- kadraj dersek özellikle fotoğraf çekenler için daha anlaşılır olacaktır.
Ayrıca konuşan kişiyi ayırt ederek kamerayı ona odaklar. Bu özellikler yapay zeka ( AI) kullanımının bir sonucudur. Bu özelliğe speaker tracking yani konuşana odaklanma diyoruz. Bu şekilde sürekli kamera ayarı yapmaya gerek kalmaz, konforlu bir toplantı ortamı sağlanır.
Cisco Webex Room Kit çift ekran çıkışına sahiptir. Bir ekrana sunum, diğer ekrana kamera görüntüsü yansıtılabilir. Özellikle Lg ekranlarla 55″ ve 65″ boyutlarında özel satış paketlerimiz vardır. Lütfen arayınız.

DAHA FAZLA BİLGİ

Kamera

5K Ultra HD 5120 x 2880 pixels camera, 3x zoom, 83° yatay ve 51.5° dikey görüş açısı.
null

Uyumluluk

H.323, SIP, Cisco Webex.
null

Bağlantı Şekli

Ethernet ( RJ45)
null

Çoklu Görme Desteği

4 lü görüşme , ilave lisans bedeli ödenir.
null
null

Kablolar

1,5m HDMI kablo ile gelir, daha uzun HDMI kablo kullanabilirsiniz.
null

Ses ve Mikrofon

Kamera ile birleşik mikrofon ve hoparlör seti vardır, ayrıca 2 adet masaüstü mikrofonu ilave edilebilir.
null

Kumanda Kontrol

Dokunmatik yönetim paneli Cisco Touch 10 ile beraber gelir.
null

Konuşana Odaklanma

Var, kamera etrafındaki gizli mikrofon dizisi marifetiyle odaklanır.

Dual monitor ( çift ekran) özelliği sayesinde hem sunum hem de kamera görüntüsünü ayrı ayrı izleyerek toplantı imkanı sağlar. 2 adet masa mikrofonu ilave edilebilmesi küçük ve orta toplantı odalarında rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar.
Cisco Webex Teams ile birlikte kullanıldığında automatic wake-up gibi herhangi bir katılımcının odaya girdiğini algılayıp hemen kendini açması gibi gelişmiş özelliklerden de faydalanmak mümkün olacaktır.